Fotopiyasa Müşterilerine Özel İstanbul İçi Aynı Gün Hızlı Teslimat.
  • DJI Matrice 300 Part 18 CSM Radar
DJI Matrice 300 Part 18 CSM Radar
Ürün Kodu : 190021037755       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
32,402.45 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
Gelince Haber Ver

Dairesel Taramalı Milimetre Dalga (CSM) Radarı , Matrice 300 RTK'nın yüksek voltajlı elektrik hatları ve ağaç dalları gibi görüntü sensörü sisteminin algılaması zor olabilecek daha küçük engelleri daha iyi algılamasını ve bunlardan kaçınmasını sağlar. Görüş sisteminin çalışamadığı gece operasyonları sırasında, CSM radarı yine de uçuş güvenliğini artırmaya yardımcı olabilir.

CSM Radarından gönderilen radyo dalgaları, bir nesneden yansıyacak ve alıcıya geri dönecek, geri dönmeleri için geçen süreye dayalı olarak konum bilgisi sağlayarak durumsal farkındalığı artıracak ve drone'nun görüş sensörleri tarafından kaçırılan nesneleri tespit edecektir.

Operatörler hem görüntü sensörlerini hem de radar sistemini birlikte veya sadece birini veya diğerini kullanabilir. Radar açılıp kapatılabilir.

Engel Frenleme Mesafesi:  Algılama aralığını ayarlayın ve drone bu mesafeye ulaştığında duracaktır. Pilot Uygulaması arayüzünde frenleme kırmızı olarak gösterilir. Bu, özellikle elektrik hatlarına yakın operasyonlar gibi karmaşık görevler için kullanışlıdır.   

Uyarı Mesafesi:  Engel uyarı aralığını ayarlayın. Drone 'uyarı' parametrelerine girdiğinde uzaktan kumanda yavaşça bip sesi çıkarmaya başlayacaktır. Uyarı, pilot ekranda sarı olarak gösterilecektir.   

Bu ayarlanan mesafelerin dışındaki algılamalar ekranda yeşil olarak gösterilecektir. 

 

Radar Kapalı


Radar Açık

 

Bu karşılaştırma, radarın etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması arasındaki farkı gösterir. 

Bu örnekte, drone elektrik hatlarına yakın uçuyor.

Radar kapalıyken üstteki görüntü, güç kabloları da dahil olmak üzere, uçuş navigasyon ekranında çok az tespit edildiğini gösteriyor. Esasen, drone tellere yaklaşabilir.

Ancak alttaki görüntü, radar açık, farkı CSM Radar açıldığında gösteriyor. Uçuş navigasyon ekranı, güç kabloları dahil olmak üzere kırmızı (fren) ve sarı (uyarı) ile doldurulur. Fren sistemi etkinleştirildiğinden ve güç hatları bu önceden ayarlanmış parametrelere girdiğinden, drone onlara doğru ileri uçamaz. 


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.